تبلیغات
به نام یزدان پاك - BOX OFFICE : معرفی 10 فیلم پرفروش هفته – August 27-29, 2010
چهارشنبه 10 شهریور 1389

BOX OFFICE : معرفی 10 فیلم پرفروش هفته – August 27-29, 2010

   نوشته شده توسط: سروش    نوع مطلب :اجتماعی فرهنگی هنری ،

فیلم ترسناک «آخرین جن‌گیری» با 300 هزار دلار فروش بیشتر در بازار آمریکا و کانادا بالاتر از فیلم اکشن «قاپ‌زن‌ها» در صدر جدول قرار گرفت.

در شرایطی که فصل سودآور تابستان رو به پایان است، بلاک‌باسترهای درجه یک بازار فروش را به فیلم‌های کم‌هزینه که می‌کوشند در آخرین لحظه‌ها سهمی ببرند، واگذار کرده‌اند.

این هفته دو فیلم تازه اکران‌شده «آخرین جن‌گیری» و «قاپ‌زن‌ها» Takers توانستند به دو هفته صدرنشینی فیلم اکشن «گوشت‌های دم توپ» به کارگردانی سیلوستر استالونه پایان دهند.

تریلر روانشناختی «آخرین جن‌گیری» به کارگردانی دانیل استام که با بودجه‌ای تنها در حد 8/1 میلیون دلار ساخته شده، در 2874 سینما در آمریکای شمالی 3/21 میلیون دلار به دست آورد.

گروهی بازیگر ناشناس همچون پاتریک فابین، اشلی بل و آیریس بار در این فیلم تولید استودیو لاینزگیت بازی می‌کنند که به سبک مستند ساخته شده است.

داستان درباره یک کشیش آشوب‌زده است که اجازه می‌دهد گروهی مستندساز آخرین مراسم جن‌گیری او را ضبط کنند، جایی که یک دختر جوان تسخیر‌شده کشیش را با خود شیطان رو‌ در ‌رو می‌کند.

«آخرین جن‌گیری» با اختلاف بسیار کم تریلر با موضوع سرقت «قاپ‌زن‌ها» به کارگردانی جان لوسنهوپ را شکست داد که با 21 میلیون دلار فروش در 2206 سینما فیلم دوم هفته شد.

مت دیلن، کریس براون، آیدریس البا، جی هرناندز، پل واکر، هیدن کریستنسن و زو سالدانا در «قاپ‌زن‌ها» بازی می‌کنند که با بودجه‌ای 32 میلیون دلاری ساخته شده است.

داستان درباره پنج سارق حرفه‌ای بانک است که تصمیم می‌گیرند به عنوان آخرین و بزرگترین کار خود یک ماشین مسلح حامل 20 میلیون دلار را بدزدند، اما یک پلیس بی‌باک (دیلن) و همکارش سد راه آنها هستند.

«گوشت‌های دم توپ» استالونه در سومین هفته اکران با 44 درصد کاهش نسبت به هفته قبل در 3398 سینما 5/9 میلیون دلار فروخت و ضمن اینکه فیلم سوم شد، مجموع فروش خود را در آمریکای شمالی به 82 میلیون دلار رساند.

«گوشت‌های دم توپ» در سطح بین‌المللی در 32 منطقه تقریبا 18 میلیون دلار فروش داشت. فیلم جدید استالونه تاکنون در بازار خارج از آمریکا حدود 75 میلیون دلار فروخته است.

خلاصه‏ی فیلم:
ایالات متحده با کمک کشور‏های دیگر گروهی از یاغی‏های حرفه‏ای و آموزش دیده را جمع آوری می‏کند تا برای ترور یک دیکتاتور به آمریکای جنوبی بروند. اما این گروه در حین این ماموریت مجبور می‏شوند نه تنها با دیکتاتور بلکه با دولت نیز …

+++

درام «بخور عبادت کن عشق بورز» با بازی جولیا رابرتز با هفت میلیون دلار فروش در 3108 سینما فیلم چهارم هفته شد و مجموع فروش خود را در آمریکا و کانادا پس از سه هفته به 7/60 میلیون دلار رساند.

جولیا رابرتز در «بخور عبادت کن عشق بورز» نقش زنی را بازی می‌کند که پس از جدایی از همسرش برای رسیدن به آرامش راهی سفر می‌شود.

کمدی پلیسی «آدم‌های دیگر» با بازی مارک والبرگ و ویل فرل هم در 3181 سینما 6/6 میلیون دلار فروخت در رده پنجم قرار گرفت. مجموع فروش این فیلم پس از چهار هفته 3/99 میلیون دلار شده است.

کمدی «خون‌آشام‌ها افتضاح هستند» استودیو فاکس قرن بیستم با 3/5 میلیون دلار و تریلر افسانه علمی «آغاز» به کارگردانی کریستوفر نولان با 1/5 میلیون دلار در رده‌های ششم و هفت قرار گرفتند.

«خون‌آشام‌ها افتضاح هستند» را جیسن فریدبرگ و آرون سلتزر کارگردانی کرده‌اند و بازیگرانی چون جن پراسک، مت لانتر و دیدریش بادر در آن نقش‌آفرینی می‌کنند. این فیلم نوعی شوخی با فیلم‌های خون‌آشامی و درباره دختری نوجوان بنام بکا است که گرفتار مثلثی عشقی با یک خون‌آشام و یک گرگ‌نما می‌شود.

کمدی خانوادگی «دایه مک‌فی بازمی‌گردد» با بازی اما تامپسن (7/4 میلیون دلار)، کمدی «جابه‌جا کردن» با بازی جنیفر آنیستن و جیسن بیتمن (6/4 میلیون دلار) و فیلم ترسناک و سه‌بعدی «پیرانا سه‌بعدی» به کارگردانی الکساندر آجا (3/4 میلیون دلار)، فهرست 10 فیلم پرفروش این هفته آمریکای شمالی را کامل کردند.

جدول کامل فروش باکس آفیس آخرین هفته – ستون دوم رتبه فیلم ها در هفته قبل است

توضیحات فیلم های که اینجا معرفی نشده اند در باکس آفیس هفته قبل است

ردیف زرد رنگ فیلم های هستند که این هفته اولین اکران آنها بود

بازگشت «آواتار» و رکوردشکنی «داستان اسباب‌بازی 3»
نسخه‌ای جدید از «آواتار»، پرفروشترین فیلم تاریخ سینما که شامل حدود 9 دقیقه تصاویر جدید است، از جمعه این هفته در 812 سینماهای سه‌بعدی در آمریکا و کانادا اکران شد. این فیلم که «آواتار: نسخه ویژه» نام دارد با چهار میلیون دلار فروش در رده دوازدهم قرار گرفت.

نسخه جدید «آواتار» همزمان با آمریکا در 1046 سینما در 14 کشور دیگر نیز اکران شد و تقریبا 3/4 میلیون دلار فروخت. به این ترتیب مجموع فروش فیلم جدید کامرون در سطح بین‌المللی از مرز دو میلیارد دلار گذشت و اولین فیلم تاریخ سینما لقب گرفت که به این موفقیت دست پیدا می‌کند.

دیگر فیلمی که این هفته رکوردشکن ظاهر شد انیمیشن سه‌بعدی «داستان اسباب‌بازی 3» تولید دیسنی/پیکسار بود. مجموع فروش جهانی این فیلم تا روز یکشنبه رقمی در حدود 012/1 میلیارد دلار شد.

«داستان اسباب‌بازی» که از 18 ژوئن اکران شده، هفتمین فیلم تاریخ سینما و اولین فیلم انیمیشن است که از مرز یک میلیارد دلار فروش جهانی (بازار آمریکای شمالی و سطح بین‌المللی) عبور کرده است.

این فیلم در آمریکای شمالی با 7/405 میلیون دلار در رده نهم و در سطح بین‌المللی با 4/606 میلیون دلار در رده دوازدهم پرفروشترین فیلم‌های تاریخ سینما قرار دارد.

رویترز / 29 اوت – خبر آنلاین